Canon EOS 60D – як налаштувати витримку для відеозйомки.

Нарешті відповідаємо на ваші запитання. Справді цей матеріал було вирішено написати зі звернень та запитів читачів. Що цікаво, відповідь на вище сформульоване питання справді є актуальним оскільки інформації в неті фактично немає. Та давайте про усе по порядку.

Про Canon EOS 60D

Модель Canon EOS 60D хоча і достатньо старенька камера, проте досі користується популярністю серед відеографів, оскільки її досі можна придбати на вторинному ринку за зручну вартість. Добра матриця і непогані можливості роблять її востребуваною і в наш час. Та все ж через певні особливості в конструкції вона має відмінності у налаштуваннях у порівнянні з подібними камерами.

Дещо про витримку для відеозйомки

Тепер щодо потреб налаштовувати витримку. Повертаємося до публікації «Налаштування для відеозйомки дзеркальної фотокамери». Там ми уже згадували, що витримку бажано ставити 1\50. Для чого саме така витримка. Річ у тім що це саме той показник коли зміна кадрів у відео відбувається максимально плавно. Але зробимо ще одну обмовку. Ця плавність буде досягнута при умові що у вас зміна кадрів відбувається з частотою 25 кадрів в секунду. Тобто існує таке негласне правило: витримка чисельно має дорівнювати кількості кадрів в секунду, помножених на 2. Як приклад, коли у нас зйомка ведеться з частотою 30 кадрів в секунду – витримка має бути 1\60.

Canon EOS 60D – у чому ж проблема

А тепер у чому власне полягає проблема. Коли вперше до рук узяв камеру Canon EOS 60D – виникла проблема у тому що відсутня можливість регулювати витримку: та змінюється в автоматичному режимі. У більшості фотокамер відмикання автоматичної витримки відбувається переходом в режим «М» (мануальний режим) і там усі параметри налаштовуються в ручну. Та не в Canon EOS 60D. Тут мануальний режим і режим відеозйомки розміщені на одному і тому ж коліщатку. Тому ми можемо бути або в одному або в іншому режимі, але аж ніяк не в обох.

Пошук відповідей в мережі результату також свого часу не дав. Порад є море. Усі розповідають про необхідність налаштувати витримку, проте як саме це зробити на Canon EOS 60D не подають. І ось настав момент істини.

Canon EOS 60D – налаштовуємо витримку

Насправді така можливість є, і вона справді є нестандартна. Хоча можу припускати, що вона типова для усіх двоцифрових моделей Canon. Тобто Canon EOS 60D Canon EOS 70D Canon EOS 80D.

Вмикання мануальної експозиції під час відеозйомки тут здійснюється через відповідний пункт меню. Отож далі подаю детальну інструкцію як налаштувати витримку для відеозйомки для фотоапарату Canon EOS 60D.

  1. Переводимо фотоапарат в режим відеозйомки. Для цього верхнє коліщатко переміщаємо у відповідну позицію.
  2. Запускаємо меню. Для цього тиснемо на відповідну кнопку з написом “Menu”
  3. У меню перші три вкладиші будуть стосуватися налаштування відео. Нас цікавить перший пункт у першому вкладиші, який українською звучить так: «Експозиція відео» 
  4. Заходимо у пункт «Експозиція відео» і обираємо підпункт «Вручну». Таким чином ми активували мануальний режим.
  5. Виходимо з меню і у режимі відеозйомки пробуємо налаштувати витримку. Для цього нам необхідно покрутити коліщатко перед спуском затвору.
  6. Виставляємо витримку 1\50. На моніторі витримка відображається знизу біля показника експонометра. Дані експозиції висвітлюються цілими числами. Нам необхідно вказати «50» що означатиме витримку 1\50 секунди.

Післямова

Ось і все. Проблема «рваної» заміни кадрів вирішена. Ось через таку незначну на перший погляд технічну особливість, багато потенційних відеографів відмовляються від цієї камери. Як на мене, такий маркетологічно-технічний хід абсолютно не був оправданий, оскільки свідомо він гальмує освоєння даної чудової камери на усіх 100%. Отож сподіваюся, що перепони подолано на шляху до відеорозвитку, тому очікую на нові запитання і по можливості будемо разом їх розбирати.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *