DaVinci Resolve: як стоп-кадр перевести у фото (+video)

Час від часу така потреба виникатиме у багатьох відео проектах. Скажімо у Vegase все дуже просто: на моніторі передбачено спеціальну кнопку, яка вибраний кадр дає можливість зберегти у багатьох графічних форматах. А як справи у DaVinci Resolve?

Ну я б дуже здивувався, якщо б такої можливості тут не було. І справді вона є, проте зреалізована дещо незвичним способом. Отож давайте розберемось як усе функціонує у цій програмі. Для цього відкриваємо бажаний проект і переходимо у вкладку Edit. Тут вибираємо з допомогою курсора потрібний стоп-кадр для конвертування у графіку. І ось тут знавці зазначать: «А чому б не скористатися звичним способом з допомогою клавіші PrintScreen». Воно ніби і так, але є дві проблеми, які нам аж ніяк не підійдуть для нашого завдання. По-перше доведеться зробити зайві рухи з переведенням від сканованого зображення у інший редактор, і там доведеться зробити кадрування. По-друге і що найголовніше таким чином зможемо отримати картинку дуже низької роздільної здатності, а нам би хоча б фото кадру з роздільність формату Full HD.

Отож переходимо до офіційного варіанту отримання JPG з кадру у програмі DaVinci Resolve. Після того, як ми обрали потрібний кадр для перетворення у фото, переходимо у вкладку Color. І тут нам з потрібного кліпу необхідно створити Still. Термінологічно з таким явищем вперше зустрівся саме в DaVinci Resolve. Одним словом це своєрідний пресет, який дає можливість зберігати в одному файлі усі налаштування кольорокорекції і грейдингу. Як створити Still? Все просто: наводимо курсор на монітор і правою кнопкою обираємо відповідний підпункт.

Все у нас у Gallery з’явився відповідний Still. А далі усе ще простіше. Клікаємо правою кнопкою миші по значку Still, обираємо з контекстного меню Export, вказуємо місце і графічний формат і тиснемо кнопку виконання.

Усе у нашому розпорядженні світлина у форматі JPG чи PNG з максимально допустимою для відео роздільною здатністю. Усе просто і доступно. Сподіваюся даний коротенький пост стане Вам у нагоді.

 

 

 

 

2 коментарі

  1. VeroFoto 10.09.2019 Відповідь
    • Yaroslav BaranAuthor 22.09.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *