Хто кого: Manfrotto чи Miliboo

Знову про моноподи і нарешті спроба провести порівняння між різними моделями. На днях мав можливість під час відеозйомки попрацювати з не новою моделлю монопода Manfrotto 561BHDV-1 (Італія). І власне діставала думка наскільки він є кращим від того, що є у нашому використанні. Мова йде про модель Miliboo MTT705A (Китай). Якщо брати по вартості, італійський варіант навіть у вживаному стані у двічі дорожчий за нового китайця. Отож пробуємо розібратися хто кого. Люблю такі теми. Отож хто кого: Manfrotto чи Miliboo.

Manfrotto чи Miliboo – ознайомлення і технічні моменти

Одразу скажу що Miliboo використовую протягом року, Manfrotto ж мав у руках протягом 4 годин зйомок. Проте мабуть на щастя потрапила до рук добре поюзана версія, тож про витривалість можна щось та таки судити. І ще одна технічна особливість двох моделей, яку варто обумовити – максимальна вага на яку вони розраховані. Відповідно Manfrotto на 4 кг, щодо Miliboo за різними описами від 8 до 10 кг.

Враження від користування Miliboo MTT705A

Незважаючи на різне навантаження, по конструктиву два моноподи надзвичайно подібні: таж технічна комплектація, та ж конструкція голів, та ж система опорної триноги. Проте до рук першим потрапив саме Miliboo MTT705A, і усі перші позитивні і негативні моменти власне випробовував на ньому.

Насправді Miliboo MTT705A не знаючи Manfrotto дуже сподобався: масивна конструкція, достатня висота для зйомок в натовпі, добротна рідинна відеоголова з якісно скопійованою манфорото-сумісною площадкою, ну і тугий хід механізму розкладання опорних лапок. Через рік юзання вони досі справно працюють. Пригадую свій попередній монопод Yunteng. Там ніжка перестала коректно працювати за 2 тижні: протерся пластиковий механізм запорів і одна з ніжок перестала фіксуватися. Судячи по форумах, проблема у більшості моноподів цієї марки. Щодо Miliboo усе наразі працює справно, і навіть після декількох екстремальних зйомок. Радує також присутність неопренової накладки, яка уже не раз доказувала свою незайвість. Ну і дрібні деталі які, йшли в комплекті з даним моноподом є без сумніву його плюсом: це чохол, торцевий ключ, монета для закручування площадки і пікоподібна насадка для нижньої частини монопода.

Щодо недоліків Miliboo MTT705A: буквально за декілька тижнів у мене вилетіла одна з секцій і перестала фіксуватися. Довго ламав голову над тим що робити далі. Проте підказку додав саме торцевий ключ у комплекті. Справді конструкція замків затискання секцій така, що передбачає розбовтування. Отож зібравши усі запчастини які повипадали з монопода, спробував їх вставити на місце, і о диво – усе лягло з першого разу. Далі щільно позатягував болти на кріплені і вже понад півроку усе працює бездоганно. Отож якщо у вас в Miliboo MTT705A випадає секція, насамперед зберіть усі дрібні деталі, там присутні 2 прижимні пластини без яких думаю конструкція не буде добре функціонувати. Ну і ще один недолік, який як на мене некритичний, проте виник через рік користування. Мова йде про пасок, закріплений у верхній частині монопода. Його конструкція як на мене є нелогічною і незручною, та все ж навіть без інтенсивного використання він перетерся і зник у невідомому напрямку.

Так от ще одна цікава деталь коли випала секція. Тоді ж скористався зазирнути у середину секцій: метал чи точніше алюміній мені здався тонкуватим у цієї моделі. Ну наразі даний факт ніяких проблем не викликає, та все ж певні перестороги є, і я б не рекомендував навантажувати даний монопод до крайніх позначень.

Перші враження від користування Manfrotto 561BHDV-1

Я про цю модель чув багато легенд, я про цю модель мріяв, відколи займаюся відеографією, оскільки від самого початку переконаний, що саме монопод є найефективнішим способом стабілізації у співвідношенні “ціна-якість”. Коли вперше побачив його у роботі, зрозумів що Італійці наділили звичайнісіньку палку чи вірніш недоштатив абсолютно новими функціями, які суттєво додав комфорту при роботі з цим гаджетом і вивели монопод на рівень повноцінного самостійного професійного приладу.

Нарешті легенда в моїх руках. Першим враженням було розчарування: і це усе?. Маленький легенький, з відщербленою фарбою на голові, секціях, з розбовтаним до неможливості механізму опорної триноги. Видно що дана модель була  в активному користуванні не один рік. Ну що робити, вибору на цю зйомку не було, тож приступаю до зйомок саме з цією моделлю.

І ось тут почали на світ проявлятися сильні сторони Manfrotto 561BHDV-1. По перше здивувала висота: зйомки у нас відбувалися в одному з старих палаців культури де сцена буда надзвичайно високою, тож потреба у висоті була критичною. 2 метри цей монопод взяв без проблем (до речі Miliboo MTT705A лишень 1.85 м). І це у меншій конфігурації. На тій максимальній висоті Manfrotto працював достатньо стабільно і при наявності оптики в 200 мм. давав можливість достатньо чітко кадруватися.

Не втримуюся після зйомок постукати по корпусу секцій, що цікаво, звук свідчив про набагато щільніший матеріал, аніж бочковитість у конкурента. Ну щодо голови, відверто різниці не відчув. Вона як і в Miliboo була на висоті, незважаючи на косметичний стан.

Щодо опорної триноги, незважаючи на розбовтаність, механізм фіксування лапок працював бездоганно, хоча там була присутня старіша конструкція замків. Ну і найпарадоксальніше – пасок з написом бренду Manfrotto на місці, хоча і тут конструктиву його так і не зрозумів.

Manfrotto чи Miliboo – хто переможе

Це той випадок коли дуже важко обрати переможця. З одного боку Manfrotto  – легкий, компактний і зносостійкий монопод з максимальним функціоналом. Не буде таємницею, що саме Manfrotto свого часу продиктували стандарт сучасного якісного монопода. З іншого боку не менш цікавий і по якості непоганий монопод з деякими технічними обмеженнями і сумнівами (які через рік користування ще не підтвердилися) щодо зносостійкості, проте з вартістю, яка є більш ніж конкуренто стимулюючою.

Чесно: в своєму арсеналі хотілося б мати і один і другий. Manfrotto без сумніву портативний мобільний і надійний варіант, який у польових умовах не підведе не підкачає. Miliboo завдяки своїй вазі і при використанні електронного стабілізатора таки краще буде справлятися зі стабілізацією картинки. Тобто під час зйомок на стаціонарних локаціях він буде мати низку переваг. Однією з них також є отвір для додаткового стандартного кріплення передбаченого на голові монопода. У своїй практиці туди кріпив надкамерний монітор, що суттєво додавало комфорту під час зйомок.

Проте у мене є одна суттєва претензія до обох моделей. А саме гвинт кріплення площадки до камери. Невже у 21 сторіччі не можна було передбачити на голівці гвинта відкидну ручку пластинку, щоб кріплення відбувалося без сторонніх інструментів. Проте ні, ми по старинці маємо прикручувати площадку або з допомогою монети, або з допомогою викрутки.

Manfrotto чи Miliboo – висновки

А висновки наступні: з’явився новий претендент на Олімп. І це добре, оскільки в подальшому він би мав стимулювати короля ставати ще кращим і доступнішим. Ми ж як користувачі отримуємо ширшу свободу вибору і професійні речі стають набагато швидше доступнішими. Однозначно в кінцевому результаті виграємо ми, за що велике спасибі і Manfrotto і Miliboo.

2 коментарі

  1. Uzo 19.12.2019 Reply
    • andreyko@i.ua 26.12.2019 Reply

Add a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.