Кольорокорекція і грейдинг – про поняття

Ще декілька років тому такі поняття у відео індустрії були доступні виключно фахівцям топового сегменту та представникам кіноіндустрії. Саме там відбувався творчий процес, який додавав особливого настроєвого незабутнього забарвлення кінострічкам та продакшинвідео. Усі інші сегменти відео виробництва були уділені такої можливості через особливості тогочасного цифрового відео формату і примітивності програмного забезпечення.

Пригадую коли вперше знімав невеличкий документальний фільм-нарис (ще у 2011 році), так хотілося на картинці підкреслити кольорами драматизм. Але на вибір були крайні протилежності: монохромність, або надмірний контраст в кольорах, ну і практично усе. Коли доля перекинула мене у світ фотографії аж тоді зрозумів наскільки примітивний інструментарій був на той час у відеографів щодо пост обробки. Проста корекція з базовими експозицією і контрастом змахувала на роботу з перекомпресованим JPG-форматом. Проте так хотілося мати під рукою щось на кшталт фотошопу, але для відео.

Вперше торкнутися теми кольорокорекції пробували у відеошпаргалці про програму Davinci Resolve. та все ж рано чи пізно але доведеться зануритися в дане питання.

Кольорокорекція і грейдинг історія мого розуміння

Та час йшов і на ринку з’явилися нові цифрові продукти, які дали змогу знімати відео зі збільшених динамічним діапазоном, а також програми з можливістю корекції принаймні як у програмі Adobe Lightroom. І ось тут усі заговорили про колорування про грейдинг. Для середньої ланки відео виробництва відносно нові терміни, які належать дещо до вищого рівня пост обробки і які уже на межі між технічними маніпуляціями над відео і творчими. Тому у цій мабуть вступній публікації спробуємо зрозуміти що це за терміни кольорокорекція і грейдинг, і чи є між ними різниця.

Що цікаво, раніше оперував термінами «колоринг», «колорування», «кольорокорекція» – які можливо означали одне і теж, оскільки тоді не існує єдиного стандарту, адже даний напрямок індустрії перебував в стадії формування. Як на мене таки більше подобалися два перших, оскільки вони визначали ціленаправлені зміни у кольоровій схемі кадру заради досягнення задуманого настроєвого, стильового сприйняття картинки. Щодо кольорокорекції це мабуть таки некритичне втручання в кадр заради виправлення кольорових фрагментів та відтінків, які зазнали певних технічних відхилень, і метою кольорокорекції  було приближення кадру по кольорах до максимально натуральних.

Хто є хто

Ще раз нагадаю, що усі вищевикладені терміни були моїм персональним розуміння даних явищ. Так от настав момент таки розібратися, що є чим. І от одразу скажу що десь у своєму розумінні не помилявся. На справді станом на час написання даної публікації уже сформовані і закріплені два терміни, два поняття:

  1. Кольорокорекція
  2. Грейдинг

Кольорокорекція – як і я був переконаний, даний процес передбачає низку маніпуляцій з кадром щоб зробити його образно кажучи «правильним», по експозиції, контрасту, насиченості і балансу білого. Тобто це первинний етап корекції у пост обробці щоб отримати вихідний базовий результат для подальших творчих маніпуляцій.

Грейдинг – пригадуєте, розповідав що дані поняття існують на межі технічних та творчих маніпуляцій. Так от якщо кольорокорекція існує  в технічній сфері, то грейдинг переступає межу і затягує процес роботи над кольором у творчу площину. Не можу пригадати хто конкретно з блогерів сказав про наступне «Грейдинг додає картинці настрою.». Саме так воно і є на справді, тобто процес грейдингу уже відповідає за додавання картинці стилю, настрою, змісту тощо. Отож грейдинг по суте це є той самий колоринг чи колорування у моєму початковому розумінні.

Кольорокорекція і грейдинг – післямова

Хоча мені дуже подобається термін «колорування», проте правила уже сформовано, тому надалі будемо дотримуватися саме цієї термінології. А про яке «надалі» йдеться. Насправді ми ступаємо на поріг фантастичного і цікавого світу зі сфери пост-оброки у відео, яка є надзвичайно багатоманітною і однією публікацією тут так просто не обійтися. Багато можна говорити про кольорокорекцію і ще більше можна говорити про грейдинг. Тому сподіваюся що дана тема у майбутньому буде розкрита у нашому блозі якнайширше. А наразі вам успіхів та автентичності у пошуках вашої рецептури грейдингу.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *