Механічний стедікам чи електронний стабілізатор

Вкотре торкаюся теми стабілізації у відео про яку написано багато. Але знову ж закон підлості: коли доходить справа до пошуку інфи – її немає. Ну вона є, але пошуковики чомусь її не видають. Тому  таки енний раз хочу поділитися і досвідом і певними нюансами, якими свого часу довелося зрозуміти на власному досвіді.

Про системи стабілізації уже писав в окремій публікації. Сьогодні ж у нас мова про два конкретних гаджети, які за своїми функціоналом дуже подібні, проте й мають певні відмінності, що і спонукає задумуватися над вибором.

Механічний стедікам чи електронний стабілізатор – особливості та відмінності

Коли справа доходить до придбання першого стедікама, постає логічне запитання: якій системі надати перевагу. І все б нічого, але як показує практика тут є низка нюансів, які роблять вибір одного і іншого майже рівноцінними. Такими нюансами є вартість, є швидкість налаштування, а також художні особливості експлуатації. Давайте пройдемося по кожному з них.

  • Вартість. Справді вона тут відіграє суттєву роль оскільки різниця між механічним та електронним приладами є дуже суттєвою. Наразі електронні молодші брати вартують у кілька разів більше. Тому, якщо спиратися лишень на цей нюанс лідером у виборі безпосередньо є механічні прилади, яких і вибір побільший. Проте не все так просто.
  • Швидкість налаштування. Ось тут повна перевага на боці електронних стабілізаторів. Звісно як один вид так і інший необхідно балансувати перед використанням. Проте з механічним набагато більше проблем особливо на старті. Звісно згодом усе дійде до автоматизму, але перші налаштування – це добрячі випробування.
  • Художні особливості експлуатації. Дуже цікавий і достатньо спірний нюанс. Мова йде про те що механічний стедікам є продовженням ваших думок. Тобто він набагато швидше здатний реалізувати задумане. Назріла в голові ось така проводка і рука зі стедікамом реалізує її по визначеній траєкторії. Справді електронні стабілізатори більш механічні у цьому питанні і не одразу вийде бажане. Проте час не стоїть на місці і нові прошивки доповнюються усе новими і новими режимами роботи, які наближають нас до можливостей механічних стабів, а в деяких випадках і перевершують їх.

Як бачимо виходить така собі бойова нічия. Отож вибір варто робити виходячи з потреб, обставин та бюджетних можливостей. Як саме сталося у моєму випадку розповім нижче

Механічний стедікам чи електронний стабілізатор – як було у моєму випадку

Потреба в стабілізаторах назріла одразу з перших зйомок. Звісно широко застосовую монопод, слейдер, та все ж бажання розвинути картинку динамічними рухомими кадрами спонукала до пошуку оптимальної системи стабілізації. Звісно пошуки розпочалися з механічних варіантів. Перепробував декілька конструкцій, але так і не подружився з ними. Сьогодні розумію в чому була помилка: невідповідність противаги так і не дала змоги добре налаштувати систему. Мабуть якщо б тоді можна було додати трошки ваги – історія розвивалася б по інакшому. Але це усе на рівні домислів, тому було прийняте рішення не ризикувати.

Поява електронного стабілізатора була овіяна рожевими мріями та очікуваннями. Здавалося що прикріпиш камеру і все – вона почне творити дива. Та на практиці почав натрапляти на нові проблеми. Ну з балансуванням раду дав достатньо швидко, усі труднощі очікували в процесі зйомки: камера довго не хотіла повторювати те, що задумав оператор. Пов’язано це з відсутністю знання та досвіду у функціонуванні режимів даного електронного стабілізатора. Також не так тол просто знімати невеликим пристроєм певного форм-фактора на якому закріплено зверху 2 кг обладнання. В перший день зйомок оператора вистачило на 10 хв.

Проте коли було знято більш-менш прийнятну картинку, стало зрозуміло що усі труднощі були недаремними, оскільки такого результату можна було б досягнути лишень володіючи громіздким і дорожезними кіношним обладнанням.

Механічний стедікам чи електронний стабілізатор – фінальний мессидж

Даною публікацією розпочинаємо серію публікацій про стабілізатори для відео зйомок, а також продовжуємо цикл статей про системи стабілізації.

Що стосується одвічного вибору «механічний стедікам чи електронний стабілізатор», знову ж тут усе буде залежати потреб та поставлених завдань, а також від вашої витримки. Чи є якась краща з систем, думаю що наразі ні, оскільки в кожної є переваги і недоліки, які на даний проміжок часу урівноважують привабливість обох видів. Можу спрогнозувати що уже незабаром електронні системи таки вирвуться вперед, адже у них ще непочатий край для вдосконалень на відміну від механічних, які судячи по нових трансформерах уже вичерпали себе.

І хоча дана публікація вийшла ну занадто узагальненою, проте для тих хто вперше планує вдосконалити своє відео системами стабілізації – без цього ніяк. Надалі буду старатися подавати побільше подавати конкретики, а наразі вам гарної і рівної картинки і зустрінемось у нових публікаціях.

 

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *