Перший квадрокоптер для відеозйомок – вивчаю тему.

Так склалося з об’єктивних причин що авто мені не світить, тож коли дружина за кермом намагається погнати понти, я їй відповідаю що придбаю собі гвинтокрила і мені по цимбалах будуть її автомобільні переваги. Та жарт жартом проте відеографія таки підводить до того що рано чи пізно але доведеться навчитися літати. Благо на вулиці 21 сторіччя і технічний прогрес можливість польоту (хай і віртуального) але звів до цілком доступних речей. Я переконаний що ви уже зрозуміли до чого клоню. Справді і заголовок усе видав –будемо говорити про квадрокоптери.

В загальному про перший квадрокоптер

У цій публікації не буду заглиблюватися в марки моделі тощо. Хочу поділитися своїми враженнями з перших кроків, які розпочав у пошуках свого першого коптера, чи як його ласкаво називають «квадрика». Насправді я був просто спантеличений який широкий асортимент таких літальних засобів пропонує сучасний ринок. І все завдяки виробникам з піднебесної. Раніше для себе розглядав варіанти від DJI, яких там кілька штук і все. Та ні сьогодні на ринку сотні а то й тисячі моделей, які дуже швидко збити з пантелику. Ось реклама клону відомого бренда в 7-8 разів дешевша від оригіналу, а ось взагалі космічні характеристики як відеокамери так льотних можливостей. Отож голова йде обертом і не знаєш за що братися.  Відверто уже декілька разів поривався купувати рекламовані варіанти, та все ж здоровий глузд радив не поспішати і таки дещо глибше зазирнути у цю тему.

Справді на пізнання пішло доволі багато часу, оскільки знавці, а таких і не так багато навідріз відмовлялися ділитися інформацією. Огляди в неті – восхваляння моделі. А це і не дивно, сам готовий співати оди отримавши модель на халяву – усі ми люди. З часом інформації нашаровувалося усе більше, а питання залишається без відповідей. Та чи без них?

З часом картина починає дещо пояснюватися і ти починаєш розуміти системні відмінності одних від інших. Давайте коротко пройдемося по них. Перше що для себе зрозумів у цій темі – існує декілька функціонально відмінних видів чи підгруп апаратів. Є квадрокоптери для спорту, є квадрокоптери для забави є квадрокоптери для відеозйомки. Складність в тому що часто густо вони накладаються по характеристиках, відтак це ще більше ускладнює вибір бажаної моделі. Тому очевидно треба чітко розуміти що вам потрібно і вже під це підбирати конкретну модель.

Наступна особливість це мабуть розмір і формфактор. Вони справді настільки конструктивно можуть бути різні що усе просто вражає. Вони можуть бути від апаратів з розміром у табуретку, до мініатюрних, які поміщаються на долоні. Вони можуть мати 4 або 6 гвинтів, вони можуть мати складену конструкцію у якій складаються пелюстки опор, або моноблочну конструкцію. Тут фантазія інженерів просто безмежна. Головне аби усе це могло літати. Наскільки одне ефективніше від іншого – про це мабуть варто розповідати не в одній публікації. І знову ж даний факт суттєво ускладнює вибір.

Ще один суттєвий момент в квадрокоптерах як на мене це тип силової установки чи вірніше двигунів. На сьогодні поширені два типа: колекторний і безколекторний. Кажуть безколекторний кращий, оскільки він довговічніший, та знову ж у тонкощах цього питання думаю будемо розбиратися окремо.

Відтак двигуни вказують на ще одну важливу характеристику квадрокоптера – льотні можливості. А це швидкість, автономність, максимальні висота та дальність. Похідними є стабільність сигналу, швидкість відгуку тощо. Теж тема варта окремої публікації.

Електронні аксесуари – дуже цікава характеристика, яка прямо пропорційна до вартості апарата. Від них особливо на початках буде залежати ваша безпека і безпека вашого квадрика, тому цій характеристиці також надаємо посилену увагу.

Якщо якісь характеристики не перерахував – буду радий доповненню у коментарях.

Проте виникає питання, а що нам конкретно потрібно. Логічно мова йде про квадрокоптер для відеозйомок. Ось тут вимальовуються ще декілька характеристик на які варто прискіпливо звертати увагу. По перше це наявність чи відсутність камери та її якість. Тут можуть бути два варіанти: стаціонарна камера, або здатність квадрокоптера транспортувати на підвісі зовнішній апарат. Другий момент: наявність чи відсутність системи стабілізації.

Отож цією публікацією оголошую пошук вдалої моделі першого квадрокоптера для відеозйомок. Уже ця назва є більш менш конкретна. Проте піду дальше і спробую ще більше конкретизувати. І ось перелік вимог, який сформував за декілька місяців вивчення даного питання.

  1. Бюджетна вартість. Ну брати фірмові моделі на роль першого якось і не по кишені і без досвіду польотів просто шкода розглядати навіть. Думаю в межах 200 вічнозелених це буде оптимальний варіант, оскільки бачив яскраві клони і за 100 і за 150 у.о.
  2. Автономність – не менше 20 хв.
  3. Висота і дальність відверто не дуже хвилюють, оскільки масштабності можливостей наразі ще не відчуваю.
  4. Камера з хорошою матрицею і мінімальними можливостями зйомок принаймні у розгортці FullHD
  5. Обов’язково наявність бодай примітивної але системи стабілізації.
  6. Якість збірки та якість двигунів таки краща середніх показників.

Ну що ж наразі мрію і продовжую вивчати тему. Сподіваюся у перспективі поділюся оглядом першого коптера, а ще згодом повернусь до цієї публікації щоб зрозуміти де на старті були допущені помилки а де ні. Усіх здійснення мрій, безхмарного неба і хороших польотів.

4 коментарі

  1. Мікола-відеограф 27.11.2019 Reply
  2. Videosmile 27.11.2019 Reply
    • Євген 16.12.2019 Reply
  3. Ангеліна 27.11.2019 Reply

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *