Слайдер який викликає гордість

Не думав що скоро напишу цей огляд та все ж час йде, досвід накопичується і насправді такий аксесуар є дуже корисним для будь-якого відеографа, особливо якщо ви ще на старті. Потрапив він до мене в деякій мірі неочікувано, оскільки я навіть не дивився в сторону слайдерів. В той момент я активно шукав бюджетну версію механічного стедікама, щоб якось розпочати динамічні рухомі зйомки. Проте китайський виріб не підійшов по вазі до камери, тож вирішую його продати або… в останній момент передумую і дописую що готовий обміняти його на слайдер.

Підштовхнув мене до такої ідеї перегляд кліпу улюбленої групи The Kelly Family  в якому якраз зйомки Angelo Kelly відбуваються в русі. Фрагмент бекстейджу показав що ані крану чи візка там не використовують, а лишень якусь дивну рейку по якій камера їздить в горизонтальному положенні. Так це був слайдер.

Поняття “слайдер”

Отож для тих хто не знає що таке слейлер – це спеціальна рейка певної довжини, до якої прикріплюється камера, і вона має змогу рухатися по ній. Насправді ринок слайдерів дуже великий. Лишень на китайських сайтах їх тьма тьмуща. Вони бувають найрізноманітнішої конструкції, проте суть їх одна, дати змогу знімати в русі. Звісно ці зйомки у більшості відбуватимуться на макрорівні через обмеженість довжини рейки (вони бувають від 50см, 100 см, 150см, інші – рідкість). І власне тут криється найскладніша математика, оскільки слайдер має бути легким, і водночас цупким та жорстким щоб не прогинатися. Якраз декілька моделей китайських слайдерів страждали на прогинання. Також слайдери бувають механічні і дорожчі моторизовані.

Як отримав перший слайдер

Та повертаємося до моєї історії. В один прекрасний день до мене зателефонувала симпатична панянка (судячи по голосу) і запропонувала поміняти її слайдер на стедікам. Ще приємнішою новиною стало те що мій співрозмовник з сусіднього міста. Отож недовго думаючи через пару годин я був у неї на роботі та відбувся обмін. Причиною обміну стало те що панянка не змогла застосувати цю конструкцію у своїй практиці (на зйомці весіль): «Дуже багато часу забирає його збір, калібрування і взагалі я так і не зрозуміла навіщо він».

Слайдер – перший огляд

Прибувши додому розумію що в руки потрапив нестандартний екземпляр. Усіх сучасних наворотів брендування там не було. Видно ще це якась малосерійна збірка і чесно скажу модель і виробника я ще дуже довго не міг встановити. Проте вразила конструкція цього пристрою: сама рейка була зроблена з алюмінієвого профілю, який був з’єднаний у таку собі квадратну трубу. Ця труба під кутом кріпилася до опорних ніжок і врезултаті в профіль можна було побачити ромб власне до якого на системі підшипників була прикручена площадка. Дуже цікаве рішення, яке згодом доказало свою продуманість і надійність.

Сама площадка зроблена дуже просто: металева жорстка пластина по центрі якої перпендикулярно розміщений стержень з стандартною різьбою на яку згодом без проблем прикрутив голову від монопода. Знизу рейка також має три різьбових отвори, які повністю ідентичні штативним гніздам у фотокамерах. На двох з них кріпляться опорні ніжки, але по практиці туди можна вкрутити будь-що з таким стандартом.

Ніби усе просто, але уже з першого огляду розумію, що у руки потрапила достатньо універсальна і продумана річ, яку можна буде застосовувати у багатьох конфігураціях.

Слайдер – практика

Далі була практика. Перша зйомка одразу подарувала чудові кадри, тобто звикати до такої конструкції слайдера взагалі не довелося. Конструкція рейки довела свою надійність: ніяких згинів чи застрявань: усе працювало гладенько і плавно. Ну і універсальність таки стала в нагоді. По замовчуванню і комплектації, знімати можна було ніби тільки з землі, проте відкрутивши опорні ніжки прикручую його до двох найдешевших штативів і отримую рейкову систему з регульованою висотою. Пізніше коли під рукою не виявилось штативів закріпив слайдер на дві фотостійки для світла, що мають різьбове з’єднання на кінцях. При такому розкладі слайдер можна піднімати на висоту до двох метрів, і що дивно знову усе стабільно працює. Тобто така конструкція також забезпечує добру опору.

З часом прикупив окрему голову на китайських сайтах, оскільки якихось вимог тут не вимагається, головне щоб можна швидко монтувати і знімати камеру і такі сякі можливості в регулюванні. Ну а найбільшим збоченням мабуть було прикручування самого моноподу до слайдера. Ну тут уже перестаралися, бо як не як але довга палка монопода уже не забезпечувала плавності ходу а як маятник розкачувалася в боки. Та все ж совість чиста, оскільки вдалося використати цей гаджет на усіх 100%.

Слайдер – про деякі недоліки

Тепер про недоліки, адже знаємо що ідеальних речей не буває. Мені у цьому слайдері трошки не сподобалися дві речі, які на практиці виявилися другорядними і не критичними. Перший момент – конструкція опорних ніжок. У моїй версії вона занадто складна для регулювання, оскільки занадто багато різьбових було з’єднання. Проте згодом коли уже довідався про виробника зрозумів що там знали про цю проблему і у нових модифікаціях ніжки мають абсолютно нову і спрощену будову, що без сумніву є позитивним моментом. Другий момент, який ненароком був виявлений – шум коліщат під час руху площадки. Особливо коли камера на слайдері є базовою, цей шум таки накладається на звукову доріжку. Але знову ж динамічні камери ну дуже в рідких випадках є базовими, і по-друге в студійних і постановочних умовах ніхто не буде писати звук камерою. Тож друга проблема може проявитися в одному варіанті з мільйона.

Слайдер – приємні відкриття та висновок

Проте найбільшим і приємним відкриттям став факт що виробляють ці слайдер  в Україні. Компанія чи вірніше бренд EasySlip чи не є корінням зі Львова. Серед асортименту їх розробок є багато цікавих речей, які вирізняються простотою, а з іншого боку продуманістю на тривалий час. І як показує час там постійно вдосконалюють модельний ряд. Знаю що уже представлено моторизований слайдер, який би також було цікаво потестувати, є в наявності операторські крани і інша спецтехніка для забезпечення якісної відеозйомки. Як результат, незважаючи на певну древність моделі мого слайдера продавати не збираюся, оскільки уже не в одній зйомці він доказав свою практичність та надійність. Коли бачу розмальовані і розцяцьковані китайські слайдери за вагому вартість – у мене це викликає лишень посмішку, оскільки пройшов ті вимоги та проблеми, з якими ще зіткнуться їх власники. Тож через роки мій слайдер по справжньому викликає гордість, за те що і у нас роблять хорошу техніку.

2 коментарі

  1. Димас 25.02.2019 Відповідь
  2. roman-iso 25.02.2019 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *