Синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve

Тема надзвичайно актуальна і однозначного ефективного рішення наразі не існує. В останній час довелося мати багато справи з монтажем відео коли звукову доріжку писалося окремо на рекордер. Справді зв’язка по якості є мобільною і ефективною. Та все ж коли діло доходить до монтажних програм виникає проблема підстановки якісної доріжки взамін тої що писалася на пряму камерою. Ще більше проблем виникає під час багатокамерної зйомки. У більшості випадків саме з допомогою аудіо доріжок відбувається їх узгодження. Проте такий процес часто забирає багато часу. Отож чи є варіанти, які б спростили синхронізацію аудіо та відео в DaVinci Resolve? І власне дана публікація  така собі філософська спроба пошукати найефективніший спосіб вирішення даного питання.

Операція «хлопушка».

Мабуть українською таки «хлопавка», та все ж у народній термінології цей нехитрий кіношний пристрій відомий саме як  «хлопушка». Пригадуєте тітоньок асистенток режисера які кожен раз забігали в кадр декламуючи номер сцени та кадру і тріскали планкою по дошці з написом маркування сцен. Так от який стосунок має цей пристрій до синхронізації? Насправді найпряміший: по цьому сплеску якраз в кіно і відбувалося узгодження аудіо матеріалів.

Отож на сьогодні маємо як мінімум два способи синхронізації аудіо та відео у відео виробництві. Перший з допомогою зображення аудіо хвилі, а другий з допомогою тайм коду. Ми ж звісно зупинимось на першому варіанті, як найбільш зрозумілому і доступному, оскільки інший вимагає певного обладнання і є дещо технічно складніший у реалізації.

Як усе відбувається на практиці? Не надто складно: відкриваємо зображення звукової хвилі обох доріжок, знаходимо спільне несинхронізоване місце на слух, і на тайм-лайн намагаємось співставити зображення хвилі, щоб спільний малюнок розташовувався рівно по вертикалі. Будь-яке зміщення вправо або вліво призведе до роздвоєння і роз синхронізації звуку.

То як же ж тут спрацьовує хлопушка? Гучний удар промальовує на діаграмі звукової хвилі чітке короткочасне збудження, яке дуже добре помітне і дає змогу легко синхронізувати два одночасно записані фрагменти. То ж у чому тут проблема?

Синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve – у чому проблема

Справді, якщо ви писали невеликий фрагмент скажімо на 1-3 хвилини, синхронізувати дві доріжки: реальну з камери і з рекордера то синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve не є проблемою. Але такі ситуації у відео виробництві трапляються вкрай рідко. У більшості випадків у вас може бути одна аудіодоріжка, яка безперервно писалася на рекордер і багато відеофрагментів, а може бути як багато аудіо так і багато відеофрагментів. Ну і зрештою перед вами 4-х камерна зйомка з багатьох фрагментів. Уявляєте скільки часу буде потрачено лишень на синхронізацію і пошук кожної з відповідних фрагментів. Ось власне у цьому і полягає головна біль відеомейкерів.

Мабуть не буде таємницею що більшість досі надають перевагу саме ручному способу синхронізації, оскільки він надійний, контрольований і що найголовніше дешевий у плані затрат сторонніх рішень. У багатьох випадках також більше довіряю графіці і слуху колишнього музиканта, який дає гарантію якісного синхрону. Проте і тут є свої нюанси, про які розповім в останній частині цього посту.

Синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve – варіанти ефективності

Безпосередньо DaVinci Resolve

Чи існують варіанти якось автоматизувати даний процес. Насправді так хоча їх і не так вже й багато. І найідеальнішим як на мене є той варіант, який би працював безпосередньо у програмі Перша і найпростіша синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve, якраз є саме у цій програмі. Ця програма унікальна тим, що у ній присутній такий інструментарій, який дозволяє більшість процесів робити не виходячи з неї. Тож і автоматична синхронізація тут присутня.

Нажаль інструментарій надзвичайно сирий і ще недосконалий. Він придатний для простих операцій скажімо синхронізувати між собою відео з аудіодоріжкою, записаною на рекордер. І то не завжди чітко все тут відбувається. Лишень в одному випадку з п’яти синхронізується усе майже чітко. У більшості випадків програма синхронізує з мілісекундним зміщенням, що залишає у звуці артефакти роздвоєння. І тут без ручного допилювання не обійтися. Хоча у цьому є також свої переваги: набагато простіше шукати відповідності звукової інформації, а до сунути вже й не така проблема.

Проте коли мова йде про складніші речі на кшталт багатокамерної синхронізації – наразі це для DaVinci недосяжні висоти. Будемо сподіватися що це тимчасова ситуація.

З допомогою Plural Eyes

Мабуть лідер серед програма з синхронізації. Її перевагою є точність і робота плагіна в середині програми. Нажаль використання у програмі DaVinci Resolve стикається з певними проблемами, які вирішити не так і просто. Проте існують версії під Прем’єр та Вегас, де все працює як годинник. Відверто скажу свого часу коли працював ще на Вегас мав справу зі старішою версією цього софта: синхронізація 4-5 камер для неї не була проблемою. У рідких випадках коли один з синхронізованих файлів був ну дуже доброї якості вона могла давати збій. За усю практику таке трапилось лише раз. Тому з досвіду це лідер.

З допомогою Syncaila

І коли синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve для багатокамерної зйомки постала дуже нагально – розпочалися інтенсивні пошуки альтернативи. Якось на одному з форумів довідався про програму Syncaila. Спочатку дуже скептично поставився до цього софта, проте після короткочасного юзання зрозумів що тут є свої переваги. По-перше вона дружить з DaVinci. Дивно дружить – це правда, але альтернатива таки є. По-друге чіткість і точність синхронізації таки краща ніж в самому DaVinci, ну і по третє багатокамерність для неї не проблема.

Декілька тестових спроб і я розумію що альтернатива таки є. З трьох спроб дві  – успішні. Згодом детальніше про цю програми навіть вдалося записати відео шпаргалку, так що уже незабаром детальна інструкція як синхронізувати відеофайли у програмі DaVinci з допомогою Syncaila.

 

Синхронізація відео та аудіо в DaVinci Resolve – попередній висновок.

Звісно ідеалу немає, тим паче якщо справа складна і перебуває відносно на стартових позиціях розвитку. Та все ж автоматизувати процес синхронізації існує принаймні в топових відеоредакторах. Не завжди легко і зручно проте альтернативно та ефективно. Пам’ятаймо про якість синхронізованих файлів, що підвищить ймовірність позитивного результату у рази. Ну і очікуємо на нові відео по даній тематиці, які мають з’явитися незабаром. А наразі дякуємо за увагу і сподіваємось що цей коротенький пост зробить програму DaVinci Resolve для Вас ще комфортнішою у користуванні.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *