Vegas – рендер, як реанімувати.

Знову дійшов до перерахунку відео у цій програмі знову «рендер вилітає». Процес доходить до якогось там відсотка, гасне екран, хвилини йдуть, але по навантаженню на процесор розуміємо що нічого не відбувається. І закрити програму можна тільки через Диспетчер завдань, бо усе підвисло.

Це картина такого собі армагедону коли оперативно необхідно створити відео, а Vegas показує дулю.

Привіт усім. Зрозуміло що сьогодні мова піде про відео редактор Vegas і саме про проблеми, які часто виникають під час фінальної стадії візуалізації відеоматеріалу. Хочу зазначити що така проблема, яка описана у вступній частині виникає дуже часто і на різних версіях. Я з нею стикався на 10, 11, 12, 13, 14, 15 – версіях. І що цікаво від програми до програми ця проблемка не вирішується. Відверто про причини її винекнення достеменно досі для мене залишається загадкою. Тобто я не знавець достеменно усіх тонкостей програми. Та все ж вирішив зібрати усілякі рецепти як можна уникнути таких проблем. Комусь допомагає, а комусь і ні.

Рецепт №1

За інсталювати виключно англомовну версію програми. Кажуть що вона працює стабільніше і відповідно рейдер не так часто вилітає. До речі пробував – у моєму випадку вилітає однаково в обох версіях.

Рецепт №2

 • Відімкнути прискорення з допомогою графічної карти.
 • Для цього переходимо в меню Options >> Preferences.
 • Далі обираємо вкладку Video.
 • Далі у GPU acceleration of video processing обираємо off.

Таким чином ми відмикаємо відео карту від процесу рендерингу. Візуалізація відбувається виключно зусиллями процесора. Звісно процес буде вдвічі довше тривати, та все ж у деяких випадках цей рецепт допомагав. Хоча як на мене якраз і відеографи обзаводяться крутими відео картами щоб вони помагали у створені відео.

Рецепт №3

Подібний до попереднього, проте з більш тонким налаштуванням.

 • Рухаємося до Options >> Preferences. Проте тут маленька примітка: перед тим як натиснути на Preferences притримуємо клавішу Shift.

 • У вікні яке відкриється, з’явиться ще додаткова вкладка Internal
 • Та ми спочатку переходимо у вкладку Video. Тут звично відмикаємо підтримку відеокарти, а також в Dynamic RAM Preview (MB) ставимо 0. Тобто ми програмі даємо дозвіл автоматично відбирати кількість пам’яті, а в Maximum number of rendering threads ставимо 1.

 • Переходимо до Internal. Знизу в пошуковику пишемо слово Multi і ставимо пробіл. В таблиці залишиться лишень 2 оператора.
 • Нам необхідний Enable Multi Stream Render. Навпроти нього слово FALSE замінюємо на TRUE. Не забуваємо це усе примінити. І швидше за все програма запропонує закрити її і ще раз запустити, щоб зміни вступили в силу.

Після таких маніпуляцій у багатьох випадках рендер має працювати.

Рецепт №4

Запуск рендера з допомогою скрипта. Ну це вже фантастичний варіант вирішення проблеми. Рендер запускаємо нестандартним методом.

 • Для цього відкриваємо проект і переходимо в пункт меню: Tools >> Scripting
 • З випадаючого списку обираємо Batch Render

 • Нам відкриється таблиця з пресетами, де обираємо потрібний і запускаємо
 • Автоматично розпочнеться процес рендеренгу.

Нажаль і цей рецепт нам не допоміг.

Рецепт №5

Ще одна цікава версія вирішення проблеми. Також її вважаю фантастичною, але на безвиході і рак риба. Тому розбираємо і її.

 • Насамперед нам необхідно створити пустий новий проект.
 • Далі перетягуємо на тайм лайн ярлик створеного проекту, де він відобразиться двома треками (аудіо та відео).
 • І ось це нове утворення починаємо рендирити.

Рецепт №6

Перевірте на працездатність плагіни Vegas. Найбанальніший із рецептів, та все ж у нашому випадку саме він і став причиною вилітання рендера. І як тут для початку діяти. Насамперед з групи підозрілих осіб викидаємо рідні плагіни Vegas (мова йде про переходи та FX). Нажаль хвилина вилітання чи проценти тут вам не допоможуть. Далі зберігаємо проект під інакшою назвою і в цьому новому проекті починаємо для початку відмикати (видаляти) по спецефекту бо найімовірніше вони і стали причиною негараздів.

Видалили один спецефект і пробуємо рендерити. Якщо все Ок – вам поталанило з першого разу. Якщо ні – вимикаємо наступний і знову рендер. І так допоки не знайдемо винуватця. «Ой та то довго!» – заволають більшість користувачів. Так  справді довго. Але у випадку коли дорога до повної переробки проекту скажімо весілля чи ще якогось громіздкого проекту ще довша – затрачений час на пошуки цього вартує.

І ще, як показує практика – гальмує завжди ключовий і найвагоміший у проекті плагін. Ну це такий собі закон «бутерброда маслом вниз». Як тут бути. Відповідь: шукати альтернативу, або рухатися до кінцевого результату навіть комбінацією декількох справних ефектів.

Vegas – рендер: проміжні висновки

Взагалі створюю цю публікацію з приватних інтересів, щоб мати під руками шпаргалку у потрібний момент, оскільки Vegas досить непередбачувана програма і може тривалий час працювати стабільно, а потім в якийсь момент почати вередувати. Знаю, що не з цього варто було розпочинати тему рендерингу, проте без вирішення технічних проблем немає сенсу рухатися далі.

Ну і коротко про причини виникнення таких проблем. Одна і та ж проблема може виникати від дуже багатьох факторів. Це може бути перегрів вашого заліза, це може бути невідповідність заліза програмі, це можуть бути програмні глюки пов’язані з версією програми, це може бути навіть така банальність як назва файлу прописана кирилицею. Тому сподіваюся ця публікаціє ще буде мати продовження і ми будемо доповнювати її новими рецептами з реанімації програми Vegas.

5 коментарів

 1. Андрій В 25.10.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 25.10.2018 Відповідь
 2. Юрий 03.11.2018 Відповідь
  • Yaroslav BaranAuthor 05.11.2018 Відповідь
 3. Victor W 18.12.2018 Відповідь

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *