Відео (зйомка) на фото (камеру)

Ще у першій публікації даного блогу обіцяв що проект також і для відеографів. «Але де ж публікації для них? – спитаєте ви. І ось хоча б з запізненням розпочинаю окрему серію публікацій про, те як знімати відео з допомогою фотокамер. Звісно дані публікації насамперед будуть корисні початківцям, отож і рубрику ми назвемо «Відеоабетка».

У цій першій публікації одразу скажу: буде більше філософії ніж практичних моментів, тому її можна в деякій мірі пропустити. Та все ж, якщо ви абсолютний новачок, усе нижчевикладене допоможе вам збагнути куди ви втрапили.

Чому відео на фото (переваги)

Відповідь очевидна і проста: з появою дзеркальних фотоапаратів з можливістю відеозйомки виявилось, що ті набагато краще справляються з малюванням картинки ніж круті відеокамери за шалені гроші. А ще можливість зміни оптики взагалі поставила крапку на тривалий час у питанні «чим знімати». Саме так було у часи появи культового фотоапарата Canon 5Dmk2. Це був справжній бум на дану модель: усі продакшин студії кинулись купляти дзеркалки, навіть незважаючи на той факт, що повнокровним фотоапаратом не так то й просто знімати відео. Але це абсолютно нікого не бентежило, адже головне якісний результат. Тут і фотоіндустрія підтягнулася до потреб відеографів. Згадаймо такий аксесуар, як «вюфайндер», про який ми писали у фото рубриках. Так от він був придуманий саме для спрощення відеозйомки на дзеркальних фотокамерах. А що було далі? А далі й інші виробники стали активно перевтілювати фотоапарати на відеокамери. Сьогодні дзеркальний фотоапарат без можливості відеозйомки якось і не приймається споживачем, тож зйомка фотоапаратом цілком звичне явище. Хоча насправді уже йдуть спроби знову розділити ці дві функції в два апарати, та все ж наразі таке відбувається у дуже дорогому сегменті, що для середнього споживача ще довго буде недоступним.

Отож відповідь на питання «чому відео на фото» є очевидною: кіношна якість відеоматеріалу та оптична свобода.

Недоліки відеозйомки на фотокамеру

Їх також предостатньо. Першою проблемою є стабілізація камери: зняти з рук рівну картинку такою камерою майже нереально. Та знову ж фото індустрія пропонує силу силенну аксесуарів, що дана проблема нівелюється. Другою проблема – швидкість налаштування. Знову ж питання навиків та правильно підібраної оптики. І третя проблема – зручність, яка, як і перша і друга, вирішується величезною кількістю аксесуарів. І врешті найголовніший недолік – аксесуарозалежність: тобто якщо ви придбали дзеркальний фотоапарат для відеозйомки, розраховуйте на купівлю армії допоміжних пристроїв. Але хочу заспокоїти: дана проблема є і у фотокамер, і створена вона навмисне аби дати свободу в отримані найефективнішої конфігурації. То ж врешті це і не проблема, а позитив.

Ось такі вони гострі кути відео на фото, які з роками усе більше нівелюються. Отож при сучасних обставинах якісне відео доступне більшості бажаючих. Головне мати бажання вчитися і підходити до цієї справи з головою.

Відео і фото зйомка  – спільне та відмінне у процесі

Ось і ще один філософський момент, який вартувало би розуміти на старті, хоча саме розуміння і так з часом прийде. Отож відео має дуже багато спільного з фотографією. Це і технічні моменти у формуванні картинки це і певні художні прийоми. Та все ж є і певна група відмінностей. Як на мене відеографи через ті ж технічні особливості набагато менше обділені художніми прийомами а ніж фотографи. Відтак переконаний, що хороший фотограф в більшості випадків стане хорошим відеографом, примінивши на практиці фото досвід, а ось відеографу стати фотографом буде в рази складніше. Хоча знову ж твердження спірне, і знизу публікації є графа відгуків чи то пак коментарів, тому там можете вступати зі мною в полеміку. Буде цікаво почути і сторонню аргументовану думку.

А наразі про відеофілософію усе. Ось такий вийшов вступний пост у нову рубрику «Відеоабетка».У наступних публікаціях поговоримо про те як відлаштувати вашу дзеркалку для відеозйомки. І чому власне такі, а не інакші параметри. Також поговоримо про способи та системи стабілізації і врешті перейдемо до творчих моментів.

Додати відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *