Відеокліп «Старий оркестр» і до чого тут Мандалорець

Ще раз усім привіт, і сьогодні хочу поговорити про відео творчість. Мабуть кажу про це вперше тут на сторінках цього проекту, але іноді після фото та відео творчості маю бажання закритися у студії звукозапису і щось там трохи творити. Ця схильність до музики таки стала корисною при роботі зі звуком і ще в одному відео жанрі, до якого я аж ніяк не думав що дійду. Йдеться про музичне відео чи як у народі кажуть – музичні відео кліпи. Цього разу говоримо відеокліп “Старий оркестр”.

Про відеокліп «Старий оркестр»

Коли карантин 2020 наc порозганяв по домівках, насправді для творчих людей це було справжнє диво, оскільки нарешті з’явився час на творчість і довести до пуття старі проекти. Так і зімною: пісня «Старий оркестр» уже втретє зазнає трансформацій у музичному плані, та знову ж  чогось ширшого не планувалося. Та не сталося як гадалося і випадково назріла ідея створити так зване liric відео до цієї третьої версії. Думав: допоки карантин, якраз і склепаю якесь презентаційне відео. Та коли взявся за роботу почав розуміти – карантин подовжено і часу виявилось ще більше, отож спонтанно приймаю рішення на створення відео кліпу.

Ідея кліпу та її реалістичність

Взагалі планую в майбутньому розповісти про особливості роботи над цим відео жанром, оскільки з моєї практики це 4 музичне відео. Та все ж відкладу цю розповідь до тих пір, допоки не розпочну спільно з проектом «ЯрекФОТО» над зйомкою ще однієї цікавої відео роботи для одного з відомих рок-груп. Якщо цей проект стане успішним, в такому разі можу з впевненістю вважати себе ще й режисером-постановником відео кліпів. До цього часу знаю що я і так ним є та все ж певні творчі забобони і тут присутні. Тому далі розповідь про те що важливе у створенні музичних відео.

Насправді тут важливим є власне ідея. Якщо її немає краще у такому випадку не приступати до зйомок, оскільки тут можуть бути два результати: а) або нічого не вийде б) щось вийде, але занадто дорого. «Вийде погано», як варіант відкидаю, бо власне ви як автори його не допустите до ефіру. Другий момент, який також надзвичайно важливий це проаналізувати ідею на реалістичність  реалізації. Тобто мають бути перед собою поставлені рамки можливостей, які звісно можна виходити проте не далеко. Якщо ось ці два моменти у вас присутні перед зйомками – можна уже судити про реальність фіналу.

Відеокліп «Старий оркестр» – ідея та можливості

Нагадаю передімною постала дилема ідеї до кліпу на пісню «Старий Оркестр». Тема – масштаб у сюжеті якого має бути як мінімум присутній оркестр і великий концертний зал. І цей факт фактично уже мав загальмувати усю подальшу роботу. Проте згадалося моє інтерв’ю про цю пісню яке напередодні давав одному з журналістів. Так от там розповідав що і третя версія пісні є актуальною по музиці, проте далека від ідеалу. Тому як мінімум має бути ще й четверта версія у виконанні з живим оркестром. І саме ця фраза вирішила подальший хід цього відео. По-перше з командою приймаємо рішення іти по творчому шляху і за правилом професійного креативу: «обмеженість ресурсу породжує якісний креатив». І оскільки ресурсу обмаль, було вирішено спиратися на існуючі можливості і витрати скоротити до мінімуму, отож по-друге доходимо згоди про віртуальні технології, які власне і дали підказку як вирішити це завдання.

На допомогу прийшов Мандалорець

Взагалі дуже люблю фантастику, тож сага «Зоряні війни» для мене є не чужою. Переглянувши останній на той час серіал з цього циклу «Мандалорець» і дізнавшись про новації під час зйомок цього кліпу вирішую деякі ідеї запозичити і для своєї роботи, оскільки нас об’єднує використання віртуальної студії. Звісно таких ноу-хау у нас не було, але принаймні зімітувати деякі прийоми можна було спробувати.

Отож ідея залишається сталою: виконання пісні у великому концертному залі разом з оркестром. Якогось сюжету там не передбачалося, оскільки на думку режисера максимальна увага має бути зосередженою на тексті пісні, оскільки вона з жанру співаної поезії.

Звісно оркестру у нас немає, тож для віртуальної студії його треба десь роздобути. Варіант – качнути з нету, але ми таки намагаємося поважати авторські права, тому наша увага зосередилась на стоках. Виявляється на тих чи інших біржах є група контенту, яку можна скачати з вільною ліцензією, тому першочергово впрягаємось за комп’ютери  у пошуках потрібних ресурсів і потрібного контенту. По нашій оркестровій темі не так вже й багато матеріалу, тому згребли мабуть усе наявне на той час. Щодо залу обираємо світлину з трьох ракурсів одного з європейських опер. Для сюжетності нам необхідні зал, сцена і бічна стіна. Насправді три ракурси з трьох різних залів. Одразу знав що вони будуть з ефектом боке, тож вимагалося пізнаваність залу ось так і назбирали контент для майбутнього кліпу.

Віртуальна студія та кеїнг

Наступним етапом передували зйомки на хромокеї. Це робилося з різних ракурсів, з різним освітленням у відповідності до продуманих сцен. Знову ж продуманість ідеї у сценарій і розкадровку цей етап спростив до мінімуму. Ми чітко знали що знімати і як.

Ну і найскладніший етап – постобробка. Вперше кеїнг робили на DaVinci Resolve. Скажу так у мене були певні перестороги до цього процесу саме у цій програмі, оскільки попередній досвід не давав оптимізму взагалі з процесом кеїнгу, оскільки для класного результату треба  було дотриматися багатьох технічних вимог: правильне світло, відповідна площа фону, якість і чіткість програм, які будуть робити вирізання. Ні в першому ні в другому ні третьому випадках досягти  бажаного результату не виходило. Якщо зі світлом ситуацію суттєво підтягнули то хромокей залишався той що і був раніше і особливо викликав дуже багато запитань програмний аспект.

Раніше доводилося проводити кеїнг засобами Magix Vegas, згодом зрозумів що плагін від Boris Red куди кращі видає результати. Але як себе поведе у цьому питанні DaVinci Resolve – було справжньою загадкою. Так от він нас приємно вразив. Так, зробити кеїнг тут не так зручно і просто як в інших програмах, проте результат наразі є найкращим за усю практику. Скажу тут є не один не два а майже 4 варіанти як зробити кеїнг засобами цієї програми. А якщо додасте ще й плагіни від сторонніх виробників – ну не знаю чи розширяться, бо мені  набагато більше подобається результат кеїнгу саме засобами DaVinci Resolve.

Відеокліп «Старий оркестр» – творчі моменти

Ну і про творчі моменти. Де ж нам знадобився Мандалорець. Цей фантастичний герой підказав нам застосувати в кадрі ефект паралаксу. І якщо в серіалі усе відбувалося з складним комп’ютерним розрахунком який в динамічних сценах відносно показників датчиків , які були закріплені на акторі і його руху відповідно зміщував задній фон, у нашому випадку було вирішено анімувати фон, який мав би імітувати кругову зйомку камери довкола співка. Відверто даний спец ефект додав динамізму у кадрі. А далі класичний монтаж з класичними прийомами.

Звісно на загальний результат відео роботи повпливало фінальне колорування. Розказувати про важкі пошуки кольорової схеми не буду, оскільки від початку знали що кольоровий простір має базуватися  на тій гамі кольорів, яка якнайкраще передає елітарність, академізм тощо. А це зокрема темно-рожевий та коричневий спектр. Власне він дав змогу з’єднати інколи важко поєднані кадри у єдине ціле.

Фінально про роботу на відеокліпом «Старий оркестр»

Робота відзнята і презентована. Приємно що в перші ж тижні вона набрала рекордні перегляди на каналі. Вони звісно не великі, але вони є і комусь це заліпило за живе. Проте історія цієї пісні та відео на цьому не завершилася. Згодом відбулася презентація ще й версії пісні польською мовою. Насправді робити якісь підсумки тут би не хотілося. Та все ж дане відео для мене буде знаковим у тому плані що певні речі довелося робити вперше і експеримент як наметне таки вдалий. В тому то й кайф працювати над творчими проектами оскільки завжди у пошуках і завжди доводиться щось робити вперше.

 

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *