Зеленкуватість у кадрі – як прибрати

Дана публікація буде корисною як для фотографів так і для відеографів. І її обов’язково підкріплю відео випуском. Так от про що будемо говорити?

А говоримо про поширене явище у фотостудіях де використовується постійне світло з непрофільними джерелами світла. Тобто використовуємо звичні економні чи світлодіодні лампи. В такому випадку часто зустрічаємося з таким явищем як присутність зеленкуватого відтінку у кадрі, яке виникає через незбалансованість спектру джерела світла. Лампа може мати температуру 5200 – 5500 кельвінів, проте зеленкуватість і тут буде присутня. Знавці кажуть що це легко усувається у багатьох редакторах. Коли намагаєтесь отримати відповідь на питання «а як саме?». Відповіді не отримуєте. Аргумент: «це такі очевидні речі».

Отож в даній публікації спробую з власного досвіду таки дати відповідь на це питання в обох випадках. Тому щоб перейти до конкретики, трохи теорії.

Зеленкуватість у кадрі – теорія

Відомо що кольорова картинка в медійних засобах (в тому числі і фотографії та відео) формується з допомогою змішування трьох кольорів: зеленого, синього і червоного. Вони разом з білою підсвіткою моніторів формують мільйони відтінків. Так от наша проблема судячи з теорії криється у надлишку зеленого каналу, який необхідно прибрати. Тож давайте спробуємо це зробити.

Зеленкуватість у кадрі – практика

Для прикладу обираю світлину і фрагмент відео, який нещодавно знімали як демо-презентацію для міжнародного конкурсу піаністів. Зйомки відбувалися з постановочним світлом і в якості джерела світла було обрано китайську лед-фотолампу потужністю 65 ватт. Та все ж Китай є Китаєм і на практиці вона виявилась зі звичними спектральними болячками. Тому наше завдання прибрати зеленкуватість з кадру як в фото так і у відео.

Прибирати цей артефакт будемо з допомогою кривої кольорів. І розпочнемо саме з фото. Чому? Річ у тім що плагін з управлінням кривої у фото редакторі є дещо кращим і дає можливість одразу переглянути гістограму кольорового каналу. Отож переходимо у Photoshopі і відкриваємо фільтр Camera Raw. Тут компактно зібраний увесь інструментарій для корекції, проте нас цікавить саме крива.

Тут обираємо зелений канал для редагування.

Перед нами відкрилась гістограма зеленого каналу. Бачимо що зеленкуватість у більшості випадків присутня у тіньовій складовій кадру. Тож ставимо по центру цієї зони точку і легенько сунемо її донизу на незначну відстань. В той момент контролюємо поглядом зміни, які відбуваються на фотографії.

Ось і все: кадр набув звичного відтінку. Обличчя музиканта стало більш природнім.

Що тут варто пам’ятати. По перше не варто робити надмірних рухів з кривою, оскільки це призведе до спотворення кольорів. Також дану корекцію варто робити на моніторах, які коректно відображають кольори (про те який монітор обрати для фотокорекції див.тут), що забезпечить коректний моніторинг. Про те як працює гістограма можна прочитати тут.

У відео усе відбувається подібним чином з допомогою плагіна кольорових кривих. Проте тут існують і цікавіші способи. Скажімо плагін Color Balans від Boris RED дає можливість редагувати кольорові канали з допомогою звичних повзунків.

Як бачимо зеленка вже й не такий страшний артефакт. Тож при нестачі коштів на початковому етапі в студії можна обійтися і звичними світловими засобами для досягнення творчого задуму. Головне не перестаратися.

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *